Powiadomienie

Icon
Error

2 Strony12>
Dlaczego warto?
Administrator
#1 Wysłane : 31 stycznia 2012 01:52:03(UTC)
Ranga: Member

Grupy: Administrators, Registered
Przyłączony: 2012-01-31(UTC)

Myśleliście, że to dobra inwestycja na przyszłość? A może skuteczny sposób na to, żeby się przekwalifikować? Z jakich powodów warto wybrać studia podyplomowe?
a.bielicz
#2 Wysłane : 1 marca 2012 16:30:41(UTC)
Ranga: Newbie

Grupy: Eksperci, Registered
Przyłączony: 2012-02-14(UTC)

To które studia wybrać warto zależy od rodzaju uprawnień które nam dają. Można dzięki temu uzyskać uprawnienia nauczycielskie, w zależnośic od ukończonyc wcześniej studiów możemy rozszerzyć uprawnienia. Jeżeli chodzi o przekwalifikowanie, to przy radykalnej zmianie trzeba samemu tez się intensywnie zaangażować w naukę, żeby nabyć nowe umiejętności wymaga to zdecydowanie większej ilości czasu niż rozszerzenie kompetencji.
ela_w
#3 Wysłane : 3 marca 2012 00:50:27(UTC)

W moim przypadku studia podyplomowe to szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, poszerzenie kompetencji zawodowych. W zawodzie nauczyciela wszelkie formy aktywności zawodowej warunkują uzyskanie wyższego stopnia awansu zawodowego - obecnie jestem w trakcie kontynuacji studiów podyplomowych z zakresu oligofrenopedagogiki.
Maciek_streetcom
#4 Wysłane : 3 marca 2012 09:06:17(UTC)
Ranga: Advanced Member

Grupy: Eksperci, Nauczyciele, Registered, Streetcom
Przyłączony: 2012-02-06(UTC)

Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Ja cenię studia podyplomowe po pierwsze za to, że pozwalają szybko się przekwalifikować. No i po drugie zazwyczaj zajęcia prowadzą praktycy, więc jest dużo konkretów zamiast akademickich dyskusji oderwanych od rzeczywistości :)

ela_w;56 napisał(a):
obecnie jestem w trakcie kontynuacji studiów podyplomowych z zakresu oligofrenopedagogiki.

A co to jest? :)

ela_w
#6 Wysłane : 3 marca 2012 18:00:20(UTC)

Studia dają uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą upośledzonymi umysłowo.
aga8603
#7 Wysłane : 3 marca 2012 22:18:49(UTC)

Wszystko zależy od tego co Cię tak na prawdę interesuje, albo z jakich powodów chcesz dalej studiować. Studia podyplomowe podejmujemy najczęściej dlatego ,że zmiana albo rozwój kwalifikacji dadzą nam więcej pieniążków/ lepszą pracę, albo dlatego, że chcemy zmienić całkowicie obszar naszej zawodowej aktywności bo dotychczasowy nam nie odpowiada ( mam koleżankę, która skończyła ekonomię, ale wytrzymała tylko pół roku w biurze wśród papierków i i faktur; poszła na studia kosmetyczne bo zawsze ją to interesowało i świetnie na tym wyszła
fumfela
#5 Wysłane : 4 marca 2012 14:57:48(UTC)

ela_w;56 napisał(a):
W moim przypadku studia podyplomowe to szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, poszerzenie kompetencji zawodowych. W zawodzie nauczyciela wszelkie formy aktywności zawodowej warunkują uzyskanie wyższego stopnia awansu zawodowego - obecnie jestem w trakcie kontynuacji studiów podyplomowych z zakresu oligofrenopedagogiki.

Tak samo jest w moim przypadku, mam ukończone studia pedagogiczne, jednak podjęłam naukę na podyplomowych w celu uzyskania dodatkowych kwalifikacji. Też rozwazałąm oligofernopedagogikę, jednak stanęło na czymś innym :)
Hanka8416
#8 Wysłane : 5 marca 2012 09:19:54(UTC)

również w moim przypadku studia podyplomowe to zadobycie nowych kwalifikacji, ktore sa miniezbędne przy zmianie pracy i przekwalifikowaniu się.. teraz podjęłam studia podyplomowe pedagiczne, trwają 1,5 roku. Dają uprawnienia do pracy z dziećmi i nie tylko. Tak naprawdę pedagogika daje szerokie spectrum działa, kwalifikacje pedagogiczne musza mieć trenerzy,wykładowcy nie tylko nauczyciele...:)) polecam
joasia_m
#9 Wysłane : 11 marca 2012 19:35:35(UTC)

warto podejmować, chociażby ze względu na poszerzanie horyzontów. Dla mnie obecne studia podyplomowe są jednocześnie zaspokojeniem ciekawości poznawczej ( na ten moment przynajmniej;) i dają dodatkowe uprawnienia, nowy zawód. Nie ukrywam, że po nich, mam zamiar podjąc kolejne, ale już w swoim zawodzie.
gespanntheit
#10 Wysłane : 15 marca 2012 21:02:44(UTC)
gespanntheit

Ja co prawda jeszcze jestem prez dyplomem licencjata,ale zastanawiam sie już nad podyplomowymi, są krótsze a daja wiecej mozliwości , więcej ciekawszych i bardziej sprecyzowanych specjalności
fumfela
#11 Wysłane : 26 marca 2012 11:24:52(UTC)

gespanntheit;134 napisał(a):
Ja co prawda jeszcze jestem prez dyplomem licencjata,ale zastanawiam sie już nad podyplomowymi, są krótsze a daja wiecej mozliwości , więcej ciekawszych i bardziej sprecyzowanych specjalności

Mogłyby być nawet jeszcze krótsze, np. zamiast trwać 1,5 roku, a rok, bo czasami zajęcia są tylko na siłę rozwleczone, okienka między zajęciami albo jedne zajęcia dziennie, przecież można byłoby to zrobić szybciej :)
Maciek_streetcom
#13 Wysłane : 26 marca 2012 11:40:35(UTC)

niezły poradnik o studiach podyplomowych
zuzajek
#14 Wysłane : 5 kwietnia 2012 15:48:00(UTC)

Przyłączony: 2012-03-11(UTC)

Jestem monitorem badań klinicznych i uważam, że w pewnym momencie swojej kariery warto pójść na studia podyplomowe by potem móc rozwinąć się w pracy i awansować.
mikulka
#15 Wysłane : 16 kwietnia 2012 08:12:46(UTC)

Grupy: Eksperci, Nauczyciele, Registered

W przypadku jednolitych studiów I i II stopnia dających wąskie kwalifikacje warto wybrać się na studia podyplomowe, które rozszerzą Twoje możliwości zdobycia pracy lub zajęcia dodatkowego.
Ja osobiście skończyłam 4 lata temu jedne studoa, a teraz od września szykuję się do kolejnych, zawsze to coś nowego i ciekawego - ale to nie wszystko. Mam jeszcze jeden kierunek "na oku" który mnie interesuje, ale on może te kilka lat poczekać :P.
Wszystkim którzy zastanawiają się nad sensem studiów pisze żeby zaczęli przeglądać strony takie jak informator szkolny itp, i wtedy znajdą coś dla siebie.
tuveneno
#12 Wysłane : 24 kwietnia 2012 10:27:30(UTC)

Przyłączony: 2012-03-11(UTC)

fumfela;185 napisał(a):
gespanntheit;134 napisał(a):

Mogłyby być nawet jeszcze krótsze, np. zamiast trwać 1,5 roku, a rok, bo czasami zajęcia są tylko na siłę rozwleczone, okienka między zajęciami albo jedne zajęcia dziennie, przecież można byłoby to zrobić szybciej :)

Niektóre podyplomowe trwają rok z tego co ostatnio śledziłam na necie :) sama aktualnie szukam i osobiście wolę 2-letnie.
malami06
#16 Wysłane : 26 kwietnia 2012 20:42:00(UTC)

Moim zdaniem to świetny sposób na dokształcenie lub przekwalifikowanie się. Myślę, że za parę lat skuszę się na podyplomówkę.
Maciek_streetcom
#17 Wysłane : 27 kwietnia 2012 09:07:18(UTC)

Fakt, człowiek powinien kształcić się całe życie i liczyć się z możliwością przekwalifikowania w trakcie swojej kariery zawodowej.
wdowki06
#18 Wysłane : 29 kwietnia 2012 12:32:10(UTC)

Grupy: Registered
Przyłączony: 2012-04-15(UTC)

Trzeba być elastycznym i gotowym do zmian w każdej chwili. Chociaż ja w mojej sytuacji bardziej stawiałbym na kursy dokształcające niż na studia podyplomowe.
super1
#19 Wysłane : 26 czerwca 2012 12:43:09(UTC)
Ranga: Administration

Grupy: Administrators, Supervisor
Przyłączony: 2012-01-30(UTC)

teraz na topie są studia doktoranckie, poprzeczka poszła w górę moi drodzy !
ronaldooo
#20 Wysłane : 17 września 2012 20:02:07(UTC)

Grupy: Registered
Przyłączony: 2012-09-17(UTC)

Masz tam często kierunki, które są mega praktyczne, a nie mogłby być realizowane w ramach zwyczjanych studiów, bo toza wąska specjalność. Także warto, ale teraz w cholerę uczelni ma studia podyplomowe, nie ma się też co zwodzić nazwą, czasem pół roczny kurs daje wiecej
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (5)
2 Strony12>
Skok do forum