Powiadomienie

Icon
Error

3 Strony123>
Studia prywatne czy państwowe?
Administrator
#1 Wysłane : 31 stycznia 2012 01:51:29(UTC)
Ranga: Member

Grupy: Administrators, Registered
Przyłączony: 2012-01-31(UTC)

.
bartekkg
#2 Wysłane : 5 lutego 2012 22:15:55(UTC)

Grupy: Administrators, Agent, Manager, Registered, Streetcom, Supervisor
Przyłączony: 2012-02-05(UTC)

zdecydowanie prywatne!
bartekkg
#3 Wysłane : 5 lutego 2012 22:19:18(UTC)

Grupy: Administrators, Agent, Manager, Registered, Streetcom, Supervisor
Przyłączony: 2012-02-05(UTC)

dobra, właściwie to państwowe też są fajne. Np ta http://informatorszkolny.com/5486/szkola-glowna-handlowa.html
#4 Wysłane : 5 lutego 2012 22:22:30(UTC)
Ranga: Guest

Grupy:

Wiadomość została stasowana przez moderatora.
super1
#6 Wysłane : 28 lutego 2012 23:57:09(UTC)
Ranga: Administration

Grupy: Administrators, Supervisor
Przyłączony: 2012-01-30(UTC)

ja też, tak na szybko
super1
#7 Wysłane : 29 lutego 2012 01:09:16(UTC)
Ranga: Administration

Grupy: Administrators, Supervisor
Przyłączony: 2012-01-30(UTC)

tak być powinno
andrzej4
#8 Wysłane : 1 marca 2012 14:25:37(UTC)
Ranga: Newbie

Grupy: Eksperci, Registered
Przyłączony: 2012-02-14(UTC)

zdecydowanie państwowe
a.bielicz
#9 Wysłane : 1 marca 2012 15:32:38(UTC)

Wszystko zależy od tego jaka to uczelnia, i jakie kierunki, większośc państwowych Politechnik w kraju ma dobrą opinię jeżeli chodzi o informatykę, ale jedną z wiodących szkół jest prywatna Polsko Japńska Wyższa Szkoła Technik komputerowych. Podobnie jest w przypadku kierunku psychologia, jedną z czołowych placówek jest szkoła prywatna Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej. Istotne jest żeby jak już wyszukamy gdzie są nasze wymarzone kierunki żeby sprawdzić opinie osób które już skończyły daną szkołę, opinie aktualnych studentów, zestaw przedmiotów które będa wykładane, oraz jakie opinie mają wykładowcy. Też niemniej istotna jest baza dydaktyczna: czy jest dostęp do nowych technologii, czy jest możliwość skorzystania z narzędzi na które podczas nauki nie będzie nas stać itp.

Mimo, że czasem nam się wydaje, że najistotniejsza kwestą jest to żeby łatwo zdać, to jednak później okazuje się że dobrze byłoby też zdobyć konkretną wiedzę, a niektóre uczelnie oferują też dodatkowe certyfikaty, które potem będą stanowić zasadniczą część naszego CV.
Elly
#10 Wysłane : 2 marca 2012 14:57:40(UTC)

Państwowa czy prywatna? to słowo nie określa prestiżu szkoły.
Na miano dobrej uczelni trzeba sobie zasłużyć.
aga8603
#11 Wysłane : 3 marca 2012 22:10:06(UTC)

Moimzdaniem studia państwowe sa lepsze,pytajac koleżanek z uczelni tez sadza ze studia panstwowe sa zdecydowanie lepsze.
Agnes84
#13 Wysłane : 3 marca 2012 22:51:00(UTC)

ja studiowałam na państwowej i jestem zadowolona
Prywatne są dużo droższe, choć moja państwowa tez do najtańszych nie należała :( Różnica między tym samym kierunkiem np. na uczelni państwowej a prywatnej to ponad 2000 zł na rok. Więc ja uważam że jak najbardziej państwowe uczelnie
Maciek_streetcom
#12 Wysłane : 3 marca 2012 23:00:25(UTC)
Ranga: Advanced Member

Grupy: Eksperci, Nauczyciele, Registered, Streetcom
Przyłączony: 2012-02-06(UTC)

Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
aga8603;62 napisał(a):
Moimzdaniem studia państwowe sa lepsze,pytajac koleżanek z uczelni tez sadza ze studia panstwowe sa zdecydowanie lepsze.

Jeszcze zależy pod jakim względem. Jeśli chodzi o poziom nauczania zazwyczaj tak. Chociaż są wyjątki, jak choćby przytoczona wcześniej Polsko Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych czy SWPS.
Natomiast prywatne szkoły często przerastają publiczne pod względem organizacyjnym. Wielu studentów UW skarży się na pracę dziakanatów, chaos przy zapisach na zajęcia i lektoraty, legendarne już problemy z systemem USOS i ogólny bałagan. Także pod względem infrastruktury często publiczne zostają w tyle. Prywatne szkoły to zazwyczaj nowoczesne budynki, dobrze wyposażone pracownie i nowoczesne sale wykładowe.
Maciek_streetcom
#14 Wysłane : 3 marca 2012 23:03:42(UTC)

agnes84;66 napisał(a):

Prywatne są dużo droższe, choć moja państwowa tez do najtańszych nie należała :( Różnica między tym samym kierunkiem np. na uczelni państwowej a prywatnej to ponad 2000 zł na rok. Więc ja uważam że jak najbardziej państwowe uczelnie

Zależy jeszcze od kierunku. Na przykład zaoczne zarządzanie jest znacznie tańsze w Wyższej Szkole finansów i Zarządzania w Warszawie niż na UW. Inna sprawa, że program także się różni. I na to trzeba koniecznie zwracać uwagę.
Agnes84
#15 Wysłane : 3 marca 2012 23:32:10(UTC)

UKSW - psychologia :)
fumfela
#16 Wysłane : 4 marca 2012 11:41:46(UTC)

Czy państwowe czy prywatne to chyba nie ma znaczenia, jeśli chodzi o prestiż bo sam status, go nie wyznacza.
gespanntheit
#17 Wysłane : 13 marca 2012 16:38:50(UTC)
gespanntheit

Ja studiuje prywatnie i po rozmowe z koleżankami jedyna różnicę jaką widzę to taka,że ja musze płacić a one uczą się za darmo.
Maciek_streetcom
#18 Wysłane : 14 marca 2012 10:35:23(UTC)

gespanntheit;121 napisał(a):
Ja studiuje prywatnie i po rozmowe z koleżankami jedyna różnicę jaką widzę to taka,że ja musze płacić a one uczą się za darmo.

Zaoczne i wieczorowe są płatne na uczelniach prywatnych i państwowych.
Wydaje mi się, że pracodawcy lepiej patrzą na absolwentów państowywch uczelni, szczególnie tak renomowanych jak UW albo UJ.
gespanntheit
#19 Wysłane : 17 marca 2012 15:06:48(UTC)
gespanntheit

Nie koniecznie, moja uczelnia tj, Wyżasza Szkoiła Bizesu w Dabrowie Górniczej jest renomowaną uczelnia, ma wiele sukcesów a dośc spora część profesorów, doktorów ogółem wykładowców oprócz tej prywatnej uczelni wykłada na UŚ czy na akademiach , do tej pory też myślałam tak jak ty Maćku , ale na rozmowia kwalifikacyjnej w banku, jaką odbyłam dośc niedawno i zakończyła się powodzeniem , Pani Dyrektor po zopbaczeniu na moim cv tej właśnie uczelni zrobiła popsrostu " Oooo Wyżza Szkoła Biznesu " co było bardzo pozytywną reakcją.
madz88
#20 Wysłane : 1 kwietnia 2012 10:27:05(UTC)

Grupy: Registered
Przyłączony: 2012-04-01(UTC)

W tym temacie mogę powiedzieć chyba na prawdę dużo. Studiowałam na dwóch prywatnych uczelniach i na jednej państwowej. A teraz przykładami zaserwuję :)
Akademia Leona Koźmińskiego była moim zdaniem najlepszym wyborem jakiego mogłam dokonać, wysoki poziom nauki, dobra (choć nie świetna) administracja, nawet czesne tej wysokości da się przeżyć podsumowując to czego mnie ta uczelnia nauczyła. Polecam z całym sercem.
A teraz przykład totalnej wtopy uczelni prywatnej jaką jest Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie. Studiowałam tam rok, poziom nauki daje wiele do myślenia czy warto płacić 5 000 zł za nic nie robienie. Po roku nauki przeniosłam się na studia państwowe i moja satysfakcja sięga 500% tego co było wcześniej. Cóż faktycznie administracja na UW daje wiele do życzenia, ostatnio przeżyłam to na własnej skórze kiedy w dziekanacie dowiedziałam się że chcą mnie wyrzucić ze studiów, a w konsekwencji okazało się, że ktoś mi źle wpisał decyzję dziekana do USOS. Porównując poziom nauki na UW (wydz. psychologii) a WSFiZ (ten sam wydział), mimo wielu tych samych wykładowców na obu uczelniach poziom jest nieporównywalny z + dla UW. A o prestiżu chyba już nie trzeba mówić. Również możliwości na UW są większe niż w WSFiZ, chociażby pod względem specjalizacji, gdzie niby WSFiZ ma sporo ich ale otwierają się 2 góra 3 z nich (mowa o studiach dziennych), a na UW zawsze otwierają się wszystkie. Jeśli ktoś chciałby jeszcze jakieś porównania tych dwóch kierunków to proszę o pytania, chętnie odpowiem, by nikt nie popełnił tego błędu co ja idąc do WSFiZ.
Ewu-lla
#21 Wysłane : 4 kwietnia 2012 10:23:13(UTC)

Grupy: Registered
Przyłączony: 2012-04-04(UTC)

państwowe, prywatne sa tak traktowane przez częśc pracodawców jakby czlowiek nic nie kończył
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
3 Strony123>
Skok do forum